KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14046052
nr 1404 6052
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Blandteknik, Mörksuggor. Signerad, daterad -55,29x37, yttermått inklusive ram: 40x49 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:26:34
20/6 23:03:56
1.000 kr
21/6 19:12:42
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin